Franciszek Kupczyk „ORA ET LABORA” w GFMRz

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza na wernisaż fotografii Franciszka Kupczyka „ORA ET LABORA”, który odbędzie się w poniedziałek 2 lutego o godzinie 18:00 w lokalu galerii przy ul. 3-go maja 9.

str-2-i-3.jpg str 4.jpg

Franciszek KUPCZYK – absolwent Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na wydziale dziennikarstwa o specjalności kultura medialna. Mieszka w Gminie Kazimierz Biskupi nieopodal Konina, z którym związana jest jego działalność. Były członek Foto-Klubu Konińskiego, fotoreporter „Wielkopolskiego Zagłębia”, „Gazety Konińskiej”, „Gazety Kolskiej” i „Przeglądu Konińskiego”. Obecnie jest fotografem niezależnym, zrzeszonym w Kolskim Klubie Fotograficznym „FAKT” im. prof. Tadeusza Cypriana.

Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną i reportażową. Zainspirowany człowiekiem, jego miejscem w przestrzeni kultury, twórczo penetruje motywy społeczne, utrwalając przejawy życia w wielu jego aspektach. Posiada również bogate archiwum zdjęć związanych z tematyką krajobrazu i natury. Publikuje swoje zdjęcia w albumach, kalendarzach, folderach turystycznych itp. Aktywnie uczestniczy w ogólnopolskich plenerach i warsztatach fotograficznych. Jest Autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, wśród których jego epicka i wzruszająca opowieść o życiu mnichów kamedulskich zatytułowana „ORA ET LABORA” zyskała sobie popularność w świecie fotografii oraz uznanie krytyków. www.kupczyk.com.pl

Więcej informacji na stronie http://www.fotogaleria.erzeszow.pl/archiwa/5335

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.