„OZ” – 6000 km Australijskim lądem w obiektywie Wacława Nowackiego

Zapraszamy serdecznie do Filharmonii Podkarpackiej na wystawę fotografii Wacława Nowackiego “OZ” prezentowaną w ramach 7 Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego 21 i 22 listopada.

OZ

 

WYSTAWA;
TYTUŁ: “OZ”
LICZBA PRAC: 12
FORMAT: 50X50, wydruk atramentowy folia ORAJET matowa, pianka 3mm.
“OZ” to wybór fotografii wykonanych podczas podróży przez Australię. Sydney, Gold Coast, Byron Bay, Cape Tribulation, Port Douglas, Uluru, Yulara. 6 000 km. Autor stosując format 1:1 podkreśla równowagę zaobserwowaną w otaczającym go środowisku. Użyty podczas zdjęć analogowy aparat Voigtlaender’a pozwala za utrzymanie ascetycznego charakteru fotografii. Utrwalone obrazy emanują spokojem ukazując piękno tego ogromnego kraju i podkreślają energie płynącą z krainy OZ.

BIO:
Wacław Nowacki – urodzony w 1972 r. Fotograf związany z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym oraz Rzeszowską Akademią Fotografii.  Od 5 lat prowadzi galerię fotografii “Galeria OPe” przy klasztorze OO Dominikanów w Rzeszowie. Specjalizuje się w portrecie oraz fotografii konceptualnej. Tworzy kartki pocztowe w cyklu “Postcards from  Poland”. W swojej twórczości używa zarówno technologii cyfrowej  jak i analogowej. Nie stroni od niekonwencjonalnych rozwiązań, których przykładam jest projekt “GO” wykonany w całości za pomocą telefonu komórkowego.  W swojej twórczości ogranicza do minimum cyfrową ingerencję  w materiał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.