Efekty pleneru w Kolbuszowej

22 sierpnia 2015 roku w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej odbył się międzynarodowy plener fotograficzny organizowany przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne. W plenerze wzięli udział członkowie klubu fotograficznego K-91 z Koszyc na Słowacji, a gościem honorowym był Jerzy Wygoda.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć powstałych podczas tego pleneru i korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować Dyrektorowi Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej – Panu Jackowi Bardanowi za życzliwe przyjęcie i pomoc w realizacji oraz Pani Urszuli Rzeszut za wszechstronną pomoc.

Kolbuszowski skansen daje możliwość podróży w czasie, z dala od miejskiego zgiełku, do wsi z przełomu XIX i XX wieku. Każda zagroda opowiada inną historię – można zobaczyć, jak żył ludowy lutnik i rzeźbiarz, podpatrzeć warsztat małomiasteczkowego szewca, spróbować wykraść tajniki produkcji miodu lasowiackiemu pszczelarzowi.
Znajdziecie tu również inne wiejskie budynki – karczmę i kuźnię, obejrzycie wiatraki i młyn wodny, a także posłuchacie ciszy we wnętrzu dziewiętnastowiecznego drewnianego kościoła.
Zagrody są położone w naturalnym pejzażu przydomowych ogródków, sadów, pól, pasiek, łąk i otaczających skansen lasów.
Wśród ponad 80 budynków na 30 hektarach każdy znajdzie swój magiczny zakątek. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na wyprawę w świat Lasowiaków
i Rzeszowiaków, w zapomnianą krainę dzieciństwa naszych pradziadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.