Mama – wystawa fotograficzna Kuźni Światła w Galerii Nierzeczywistej RSF

Już w najbliższy piątek 20 maja 2016r. zapraszamy gorąco na wernisaż wystawy zaprzyjaźnionej grupy fotograficznej z Krosna – Kuźni Światła. Wystawa nosi tytuł “Mama” – a że maj niesie ze sobą to słowo i piękne wydarzenie jakim jest Dzień Matki, tym bardziej miło nam ich gościć u siebie. Zapraszamy 20 maja 2016r. na wernisaż o godz. 18:00 do Galerii Nierzeczywistej RSF.

mama

Wernisaż jak zwykle wspierany pysznymi przekąskami od Per Tutti.
pertutti

4

10 (1)

Kuźnia Światła o sobie:

Chcemy pokazać, że patrzenie na świat w czarno-białych barwach może być źródłem radości, zachwytu, inspiracji. Kuźnia Światła od początku swojego istnienia jako formę i narzędzie pracy wybrała fotografię czarno-białą. Naszym celem jest fotografia ambitna, czarno-biała, amatorska. Ambitna… poszukujemy tematów, łączymy pracę z weną, odpychamy bylejakość, czerpiemy inspirację. Stawiamy sobie twórcze wyzwania, próbując wypracować swój-indywidualny, a zarazem swój-kółkowy styl. Czarno-biała… jest dla nas sposobem na poszukiwanie bardziej treści niż pustej formy. Amatorska… z miłości do fotografii… W ten sposób powstają prace fotograficzne, którymi chcemy się podzielić.
Kuźnia Światła powstała w 2006 roku. Dziś tworzą ją 3 grupy uczestników w różnym wieku, o zróżnicowanym stopniu zaawansowania fotograficznego. Kółko jest inicjatywą społeczną, nie posiadającą etatów ani dotacji. Raz w roku, jesienią, w nasze szeregi zapraszamy kolejnych fotoamatorów. Spotykamy się dwa razy w miesiącu w Spółdzielczym Domu Kultury w Krośnie. W ciągu 10 lat istnienia kółka przewinęło się przez nie kilkadziesiąt osób. Bierzemy udział w wystawach fotograficznych, plenerach, konfrontacjach fotograficznych w Rzeszowie. Ponadto organizujemy Krośnieńskie Święto Fotografii. Do tej pory odbyło się 10 edycji naszego święta. Od 2011 roku pokazaliśmy już w sumie ponad 2000 czarno-białych fotografii dużego formatu. W ramach każdego święta gościmy wybitne osoby ze świata fotografii, jest miejsce na prezentację i omówienie, nadesłanych przez amatorów, czarno-białych zdjęć. Pokazujemy też kilka wystaw tematycznych zarówno naszych uczestników, jak i zaproszonych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.