Wystawy fotograficzne, na które warto się wybrać w Rzeszowie

Oprócz wiszącej u nas wystawy Joanny Klich “W krzemieniu zaklęte”, jest parę miejsc w Rzeszowie, które w najbliższym czasie warto odwiedzić by pooglądać ciekawe wystawy fotograficzne.

“W ramach projektu „Pierwsza Galeria” w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury 24 lutego 2017 r. o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy Marcina Walko “SHANGRI LA”

Podsumowanie 10 lat uprawiania fotografii.
W podróży. Przez zakola Sanu, po Deltę Dunaju, źródła rzeki Nera oraz płyciznę bośniackiej Miljacki.
Bałkany wzdłuż i wszerz, dalecy i bliscy sąsiedzi z południa i wschodu.
Równiny minionych pejzaży i węgielna ziemia tajemniczej wyspy.

Czarno-biała obserwacja kolorowej przestrzeni.

Marcin Walko o sobie:
Jestem absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej o specjalności fotografia i realizacja obrazu. Obroniłem pracę dyplomową traktującą o trudnym ale jakże ciekawym nurcie fotografii reportażowej (Fotografia wojenna – studium wojny – punctum fotografii).
Fotografią zainteresowałem się jako narzędziem dokumentacji – umożliwiającym rejestrację procesów upływającej teraźniejszości. Tak oto przeglądając portfolio możecie zobaczyć, że w kręgu moich zainteresowań leży fotografia min. industrialna a więc dokument miejsc niegdyś przesyconych ludźmi i ich pracą a z dniem dzisiejszym miejscem przesyconym pracą ludzi trudniących się rozbiórką oraz życiem na skraju bankructwa. Kolekcjonuję stare fotografie oraz szklane negatywy z zamiarem uchronienia ich przed dewastacją i anihilacją. Znajomość technik fotograficznych – tych tradycyjnych oraz szlachetnych, doskonaliłem na wielu warsztatach i kursach, min. pod okiem wykładowców czeskiej szkoły „Instytut tvurci fotografie” w Opavie, jak Jacek Ura, Katarzyna Sagatowska czy Michał Łuczak.
Jestem proletariuszem, wychowanym na Pegasusie i VHSach, z wielkim zamiłowaniem do fotografii, muzyki i filmu, w szerokim spektrum tychże pojęć.

Podróżuję, obserwuję, fotografuję by pamiętać.

fot. Marcin Walko

fot. Marcin Walko


W Galerii OPe jeszcze do końca lutego można oglądać wystawę  autorstwa Magdaleny Małaczyńskiej, “Muzyka obiektywem”.


W Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa natomiast wisi “Rzeszów w roli głównej“. Wystawę można oglądać do 29 marca 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.