Rocznik 2016 w Galerii Nierzeczywistej RSF

Zapraszamy bardzo gorąco, na naszą coroczną wystawę zbiorową pt. ROCZNIK.
Tym razem pokażemy fotografie naszych członków z minionego 2016 roku.
Uroczysty wernisaż odbędzie się dnia 7 kwietnia 2017 r. o godz. 18:00 w Galerii Nierzeczywistej RSF.
 

ROCZNIK 2016

“Nie można wstąpić dwukrotnie do tej samej rzeki, nie można też uchwycić żadnej śmiertelnej substancji w stałej kondycji, gdyż każda się rozprasza i skupia, kształtuje i rozpływa, zbliża i oddala” [Heraklit]. To właśnie z czasem fotograf musi walczyć. 
François Soulages Estetyka fotografii

Mija kolejny, już 12. rok funkcjonowania RSF. Czas walczy z nami… – a może nie walczy, może pozwala się nam zmieniać, dojrzewać, uczyć się nowych technik fotograficznych, sposobów patrzenia na świat, mijający czas daje nam witać w naszym gronie nowych członków, ale też żegnać tych, których drogi rozchodzą się z naszymi, i my walczymy z czasem – a może nie walczymy, może, jak pisze o tym François Soulages, zgodnie ze wskazówkami mistrza Cartier-Bressona wyławiamy fotografią ze strumienia czasu chwile jak złote rybki.
Często ich złoto w naszych oczach przybiera szlachetne tonalne odcienie czerni i bieli a my szepczemy życzenia i oczekujemy, że nasze wyjątkowe fotografie niczym baśniowe złote rybki spełnią nasze pragnienia o… oczywiście o tym, o czym marzy każdy fotograf. Najczęściej jednak fotograficzne wyławianie chwil jest dla nas radością samą w sobie. Rozwijanie naszych umiejętności na warsztatach, które organizujemy daje nam wiele satysfakcji, podobnie jak i RSF-owe wystawy i plenery. (Dzięki nim nasze “fotograficzne ryby” są oczywiście “coooraz więększe” a przynajmniej tak się nam wydaje 😉 )
Rocznik 2016 jest owocem wielu z tych, podejmowanych wspólnie, a także osobistych poszukiwań wyrazu i sposobu fotografowania. Mamy nadzieję, że oglądanie naszej dorocznej wystawy sprawi widzom co najmniej tyle samo radości, co podziwianie piękna akwarium z wieloma, różnymi ciekawymi okazami “złotych rybek”.
Na szczęście, możemy jak co roku powtórzyć: Lubimy różnorodność, nie jesteśmy wyznawcami jednej szkoły fotograficznej, ale każdemu z nas bliskie jest przeświadczenie, że najważniejszą i najbardziej pożądaną jest “fotografia prawdziwa” tzn. taka, w której następuje relacja pomiędzy uwiecznionym obrazem a sercem (i rozumem) fotografującego.
Agnieszka Szafirska
Autorzy wystawy: 
Agnieszka Mac Uchman, Agnieszka Szafirska, Andrzej Potera, Artur Wysocki, Damian Bobrowicz, Estera Kulawska, Grzegorz Kobiernik, Jacek Owsiak, Jakub Ochnio, Jan Szczepański, Janusz Witowicz, Jarosław Mazur, Jerzy Skiba, Jerzy Wygoda, Katarzyna Jopek, Katarzyna Michno, Katarzyna Warańska, Lidia Dyło, Małgorzata Korzec, Małgorzata Koszorz, Marcin Maj, Mariusz Baran, Martina Buczek, Patrycja Pitra, Paweł Jakubowski, Piotr Krupa, Rafał Orłowski, Sławomir Fornal, Sławomir Gibała, Stanisław Karcz, Tomasz Iwaszek, Tomasz Kudasik, Wiesław Gargała.

 

Sławomir Gibała “Fara”

 

Jerzy Skiba “Wszyscy jesteśmy fotografami”

 

Małgorzata Korzec “Człowiek i plac”

 

Miło nam poinformować, że dzięki wsparciu sponsorów, udało nam się wydać katalog powystawowy, którego premiera będzie miała miejsce podczas wernisażu i wtedy będzie go można także zdobyć.
Sponsor główny katalogu:

 

 

Sponsorzy i partnerzy wystawy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.