Marcin Maj RSF | w świetle ZAKADROWANI w Galerii Nierzeczywistej

Serdecznie zapraszamy na niesamowite spotkanie z muzyką poprzez fotografię: „W świetle ZAKADROWANI”!
Na fotografiach autorstwa Marcina Maja, członka Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, zespół ZAKOPOWER.
Uroczysty wernisaż, podczas którego oprócz autora zdjęć będą także gościć członkowie zespołu, odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godzinie 17:00 w Galerii Nierzeczywistej RSF.

Podczas wernisażu będzie można dowiedzieć się, skąd pasja Marcina do fotografii i do muzyki Zakopower oraz jak zaczęła się Jego przygoda z fotografowaniem zespołu i przyjaźń z jego muzykami.

Marcin Maj
Zawodowo informatyk oraz miłośnik fotografii reportażowej. Gadżeciarz i pasjonat nowinek technologicznych, niegdyś zapalony turysta górski.
Z aparatem związany od najmłodszych lat. Swoje pierwsze zdjęcia wykonywał Polaroidem 5000, który należał do jego ojca.
Od 10 lat dokumentuje i relacjonuje wydarzenia w swojej gminie prowadząc tamtejszy portal internetowy. Fotografią koncertową zajął się od 2014 r. i jak sam twierdzi nie mogło być w tym przypadku. To w tamtym czasie zafascynowany górskimi wędrówkami, muzyką, kulturą Tatr, a przede wszystkim możliwością spełnienia swoich ambicji nawiązał kontakt z zespołem ZAKOPOWER. Do chwili obecnej można spotkać go przy scenie gdzie fotografuje koncerty tej folkowo – rockowej grupy. W 2017 r. jego koncertowe zdjęcia trafiły na booklet dołączony do najnowszej płyty ZAKOPOWER i Atom String Quartet. Zdjęcia wykonywał u Meli Koteluk i zespołu Bisquit. Od 2014 r. Związany jest z Rzeszowskim Stowarzyszenie Fotograficznym.
„W świetle ZAKADROWANI” to pierwsza autorska wystawa Marcina. Jest próbą uchwycenia „magii” koncertu grupy ZAKOPOWER tj. panujących na scenie emocji oraz gry światła. Wystawa to forma pokazania artystów, muzyków, których poznał osobiście i z którymi łączy go swoista przyjaźń. Na wystawie znajdą się koncertowe portrety lidera grupy – Sebastiana Karpiela – Bułecki, a także pozostałych członków zespołu. W tym dokumentalnym zapisie z kilkunastu koncertów nie zabrakło ujęć pokazujących radość, smutek czy stres, „ubranych” kolorowym światłem. Wystawa to także pewnego rodzaju forma przedstawienie muzyki ukrytej w zdjęciach.

Będzie to z pewnością ciekawe, barwne i huczne wydarzenie w naszej Galerii zarówno dla tych co lubią muzykę, jak i fotografię.
Zapraszamy zatem gorąco na godz. 17:00 w piątek 8 grudnia.


fot. Marcin Maj


fot. Marcin Maj


fot. Marcin Maj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.