Rocznik 2017 w Galerii Rzeszów

Zapraszamy bardzo gorąco, na kolejną odsłonę naszej corocznej wystawy zbiorowej pt. ROCZNIK, którą będzie można obejrzeć w Galerii Rzeszów od 10 do 24 maja 2018 roku, na poziomie -1 (minus jeden :)).

ROCZNIK 2017

Fotografia dokonuje jednocześnie niezwykłego pomieszania rzeczywistości (to było) i prawdy (to jest właśnie to!). Przenosi wizerunek w to szalone miejsce, w którym uczucie (miłość, współczucie, żałoba, poryw, pożądanie) jest gwarantem bytu.

Roland Barthes „Światło obrazu”

W świecie pędu, pośpiechu, nieustającego braku czasu wyrażanie uczuć i emocji stanowi o istocie i jakości życia. Emocjami dzielimy się chętnie, ujawniamy swoje radości, smutki, przeżycia, tak szybko, jak pośpieszne jest nasze życie, kreując jego losy w sposób zaskakujący nawet dla nas samych.

A wszystko to zaczęło się jeszcze w roku 1839, gdy świat obiegła wieść o nowym sposobie utrwalania rzeczywistości. Dokładnie 179 lat później fotografia, bo to o niej mowa, jest częścią naszego świata, bez której nie potrafimy już sobie wyobrazić codzienności. Fotografujemy wszystko i wszędzie. Naszymi zdjęciami, obrazujemy emocje, przeżycia, sprawy dla nas ważne i błahe. Jeden obraz potrafi powiedzieć więcej niż tysiące słów. Potrafi zatrzymać nas na dłużej, zabrać w podróż, którą ciężko wymazać z naszej pamięci.

Utrwalamy na przysłowiowej fotograficznej kliszy zamienionej w naszych czasach na cyfrowe matryce znajdujące się w aparatach fotograficznych, telefonach a nawet tabletach to, co nas porusza, to co opowiada o nas. Dzielimy się wszystkim tym, co nas samych zatrzymuje na chwilę w pędzie codziennego świata i jak wiosna, która właśnie nadchodzi, budzi nas i powoduje, że chce się żyć. Dzielimy się, bo wierzymy, że mamy coś do powiedzenia, do przekazania obraz świata, który zatrzymać może na dłużej nie tylko nas. Obraz, który zabierze nas w wyjątkową podróż naszej świadomości.
Zapraszamy do odbycia tej podróży razem z nami, a okazją do niej jest coroczna wystawa fotografii członków Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego pt. „ROCZNIK 2017”. Choć to zabrzmi jak slogan reklamowy, to naprawdę nie może Was zabraknąć, podczas tej podróży do poznania naszych „ja”.

Estera Kulawska

Autorzy wystawy:

Mariusz Baran
Martina Bieniarz
Damian Bobrowicz
Lidia Dyło
Wiesław Gargała
Sławomir Gibała
Tomasz Iwaszek
Paweł Jakubowski
Katarzyna Jopek
Stanisław Karcz
Grzegorz Kobiernik
Małgorzata Korzec
Małgorzata Koszorz
Tomasz Kudasik
Estera Kulawska
Jolanta Kyc
Agnieszka Leja
Andrzej Leja
Agnieszka Mac Uchman
Mirosław Maciąg
Marcin Maj
Jarosław Mazur
Katarzyna Michno
Rafał Orłowski
Jacek Owsiak
Patrycja Pitra
Andrzej Potera
Jerzy Skiba
Agnieszka Szafirska
Jan Szczepański
Zdzisław Świeca – członek honorowy RSF
Anna Trojnar
Katarzyna Warańska
Janusz Witowicz – ZPAF, członek honorowy RSF
Jerzy Wygoda – AFRP, ZDFP, członek honorowy RSF, Zasłużony dla Kultury Polskiej
Artur Wysocki
Klaudia Zagórska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.