Tomasz Sobczak “Chałupy Welcome To” w Galerii Nierzeczywistej RSF

Zapraszamy serdecznie na kolejną wystawę fotografii. Tym razem będziemy gościć wystawę aktów “Chałupy Welcome To” autorstwa Tomasza Sobczaka z Tarnowa.
Wystawę można będzie oglądać w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. J. Matejki 10 w Rzeszowie od 10 maja do 6 czerwca 2018 roku, jednak oficjalny wernisaż odbędzie się podczas najbliższej Europejskiej Nocy Muzeów – w sobotę 19 maja o godzinie 19:00.

“Wystawę miałem nazwać golasy. Bo tak potocznie nazywam tego typu zdjęcia. Jednak pomyślałem, że ta nazwa może zostać odebrana jako brak szacunku do sztuki lub osób, które fotografuję. Jak pomysłowemu Dobromirowi zastukała wówczas piłeczka w głowę… no i jest „Chałupy Welcome To” – czemu? Bo bardzo ciężko jest mi się pogodzić z tym, że Pana Zbyszka Wodeckiego nie usłyszę już na żywo. Chcę w ten sposób oddać mu hołd! On tytuł golasy pewnie odebrał by z uśmiechem i pewnie jeszcze coś zaśpiewał.”

Tomasz Sobczak

 

Tomasz Sobczak – Absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Dyplom z fotografii obronił z wyróżnieniem na lubelskim UMCS. W 2017 roku otrzymał stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Tarnowa. W 2012 roku został odznaczony przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP) tytułem AFIAP (Artiste FIAP), a w roku 2013 tytułem EFIAP (Excellence FIAP).

W latach 2003–2010 fotografował sport głównie żużel, był jednym z pierwszych fotografów publikującym fotoreportaże żużlowe w internecie. Współpracował z wieloma wydawnictwami w kraju i za granicą.

Pracuje w III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie oraz w Pałacu Młodzieży, w którym prowadzi pracownię fotografii tradycyjnej. Prowadzi zajęcia z “Fotografii ruchu” oraz „Metodykę fotografii” na podyplomowych studiach z fotografii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Uczył Fotografii Prasowej i Reklamowej w Wyższej Szkole Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie.

Nieprzerwanie od 2008 roku pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego prace gościły na wystawach na niemal każdym kontynencie.

fot. Tomasz Sobczak
fot. Tomasz Sobczak
fot. Tomasz Sobczak
fot. Tomasz Sobczak

One thought on “Tomasz Sobczak “Chałupy Welcome To” w Galerii Nierzeczywistej RSF”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.