Mobilny punkt widzenia – bezpłatne warsztaty fotografii “komórkowej”

Zapraszamy serdecznie mieszkańców miasta Rzeszowa do udziału w warsztatach fotografii “komórkowej”, które dzięki wsparciu Urzędu Miasta Rzeszowa, będziemy prowadzić we wrześniu i październiku w Galerii Nierzeczywistej.

Współcześnie każdy ma telefon, a tym samym aparat przy sobie. Może dokumentować, uwieczniać to co się dzieje wokół niego, w mieście, w domu. Chcielibyśmy aby to mobilne medium mogło posłużyć do zarejestrowania wydarzeń mających miejsce w naszym mieście, pokazania architektury, ludzi, współczesnego życia. W celu świadomego rejestrowania otaczającego nas świata z wykorzystaniem telefonów komórkowych organizujemy warsztaty fotografii mobilnej, których celem będzie zapoznanie uczestników z techniką fotografii komórkowej. Fotografowanie smartfonem lub tabletem jest nie tylko wygodne i fascynujące, ale może być też profesjonalne. Wielu cenionych reporterów, fotografów czy dziennikarzy wykorzystuje te urządzenia w swojej pracy robiąc doskonałe fotografie. Warsztaty zostaną zorganizowane dla chętnych uczestników, co umożliwi utrwalenie na zdjęciach Rzeszowa w nietypowy, kreatywny sposób. Efektem warsztatów będzie wystawa najlepszych zdjęć, która pokaże mieszkańcom Rzeszowa nie tylko atrakcyjność samej fotografii mobilnej, ale również subiektywne spojrzenie na miasto. Wystawa skłoni odbiorców do refleksji skąd wyszliśmy i dokąd zmierzamy.

Aby wziąć udział w projekcie, należy przesłać do dnia 22 września 2018 roku do godziny 24:00 wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres warsztaty@rsf.rzeszow.pl. Osoby zakwalifikowane do udziału w Warsztatach zostaną poinformowane drogą mailową do dnia 23 września 2018 r. do godziny 24:00, natomiast pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się w niedzielę 30 września, godz 10:00 w Galerii Nierzeczywistej RSF.

Uczestnik warsztatów jest zobowiązany do posiadania w czasie ich trwania smartfonu/tabletu wyposażonego w aparat fotograficzny.

Liczba miejsc w warsztatach jest ograniczona do 20 osób.

Więcej informacji w regulaminie warsztatów lub mailowo pod adresem warsztaty@rsf.rzeszow.pl.

Do pobrania: regulamin,  formularz zgłoszeniowy

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Rzeszów w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.