Wystawa Stowarzyszenia Koszyckich Fotografów K-91 w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie w piątek 14 grudnia 2018 roku o godzinie 18:00 na uroczysty wernisaż zbiorowej wystawy fotografii autorstwa członków Klubu Fotograficznego K-91 z Koszyc na Słowacji.

Historia Stowarzyszenia Koszyckich fotografów zaczęła się w roku 1991.
Stowarzyszenie nawiązało do 30 letniej historii DK VSZ. Członkami- założycielami klubu K-91 było kilku fotografów, którzy brali udział w poprzednim klubie. Można więc powiedzieć, że nasz klub ma 57- letnią historię. W okresie działalności klubu jego członkami było prawie 40
fotografów.
Przez cały czas istnienia klubu fotograficznego zorganizowaliśmy niezliczoną ilość wystaw, zarówno w kraju jak i za granicą. W obecnym okresie wystawiamy w dwóch miejscach w Koszycach: w centrum handlowym OPTIMA i w atrium Wydziału Teologicznego w Koszycach na ulicy Hlavnej.
Organizujemy wystawy międzynarodowego konkursu DRZEWO a także wystawy członków Związku Fotografów Słowacji. Nasze kolekcje wystawialiśmy w Czechach, Polsce, Rumunii i Japonii. Mamy bardzo dobre kontakty z klubami fotograficznymi z polskiego Krosna i Rzeszowa. Wspólnie zorganizowaliśmy kilka klubowych wystaw a w Polsce niektórzy z naszych członków mieli swoje swoje wystawy autorskie.
Stowarzyszenie Koszyckich Fotografów K-91 już od swojego powstanie bierze udział w konkursach międzyklubowych. Chodzi o takie kluby jak: Petzwalov, Nekazanka i Interfotoklub Vsetin. W tych konkursach regularnie zajmujemy czołowe miejsca.
Regularnie organizujemy plenery fotograficzne z udziałem fotografów polskich i fotografów z partnerskiego klubu NOVA w Koszycach.
Nasi członkowie regularnie biorą udział w w konkursach fotograficznych w kraju i za granicą. Niektórzy z nich uzyskali wysokie oceny, przede wszystkim w konkursach międzynarodowych pod patronatem FIAP.
Nasz klub organizuje konkurs fotograficzny CASSOVIA FOTO, obecnie mamy już trzecią edycje tego konkursu, który ma ambicję uzyskać rangę międzynarodową.
Tak więc działalność naszego klubu jest bardzo różnorodna, rocznie organizujemy ponad 20 wystaw naszych członków jak również innych autorów. Od Związku Fotografów Słowacji otrzymaliśmy medal pamiątkowy z okazji jego 50 lecia.
Corocznie organizujemy własną wystawę fotografii. Pokazujemy zdjęcia, które zrobili nasi członkowie w ciągu minionego roku. Fotografie, które możecie zobaczyć na tej wystawie są powtórzeniem naszej wystawy członkowskiej, która odbyła się w Koszycach w dniach od 11.10 do 06.11.2018.
Z wystawionych fotografii wynika, że nasi członkowie zajmują się rozmaitymi rodzajami sztuki fotograficznej, co daje bardzo różnorodny efekt artystyczny. Mamy nadzieję, że zdjęcia spodobają się Wam i po ich obejrzeniu doznacie wielu wrażeń artystycznych.

Obecnie nasze stowarzyszenie liczy 14 członków
JUDr. Milan Filičko, EFIAP, MZSF – prezes
Adriana Durkáčová, AZSF
Ing. Maroš Dzoba, AFIAP, AZSF
RNDr. Ľubomíru Ištoňovú
Adrián Klema
Miro Kundracik
Ing. Vladimír Latta
Štefan Lipták, MZSF
Bc. Alica Marková
Edita Megová, AZSF
Róbert Parnica
Ing. Daniel Pastucha
Ing. Igor Šimko
Ing. Ján Tkáč
Pozdrawiamy i życzymy dobrego światła!

JUDr. Milan Filičko, EFIAP, MZSF
prezes Stowarzyszenia Koszyckich Fotografów K-91

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.