Oblicza Miasta 2013 – warsztaty fotograficzne

Zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych. Tematem tegorocznego projektu warsztatowego są “Oblicza Miasta“, który będziemy prowadzić podobnie jak w zeszłym pod czujnym okiem Michała Drozda.

Michał od ponad 20 lat uprawia zawód fotografa (dyplom czeladniczy w 1985) będąc: laborantem, fotoreporterem
i fotografem reklamowym.

Miał ok. 23 wystaw indywidualnych i co najmniej 60 grupowych w Europie i USA, w tym m.in. Fotoklub Nyiregyhaza Węgry, The Polish Museum of America (2001). Bilderhaus Bornemann Lubeck (2004) etc. Wielokrotnie nagradzany na konkursach i wystawach fotograficznych. Uczestniczył w tzw. akcjach fotograficznych grupy twórczej Agat działającej przy Politechnice Rzeszowskiej prowadzonej pod artystyczną opieką Janusza Witowicza – fotografika o niekwestionowanym wpływie na młode pokolenie ambitnie twórczych fotografików całego regionu rzeszowskiego. Ostatnio głośno było o jego wystawie w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Fotografia dobrowolna.

Tegoroczne warsztaty będą ukierunkowane na portret środowiskowy w studio oraz w plenerze z wykorzystaniem przenośnej lampy błyskowej. Warsztaty prowadzone będą w grupach w studio fotograficznym w Millenium Hall oraz plenerze.

Projekt jest skierowany do mieszkańców miasta Rzeszowa, aby wziąć w nim udział należy przesłać do dnia 27.05.2013r. do godz. 12:00 wypełniony formularz zgłoszeniowy mailowo na adres warsztaty@rsf.rzeszow.pl wraz z portfolio o tematyce portretowej – 5 zdjęć w rozmiarze 1024px na dłuższym boku, i wadze nieprzekraczającej 500kb/1 plik, profil kolorystyczny sRGB.

Liczba miejsc w warsztatach jest ograniczona do 22 osób. W przypadku dużej liczby chętnych o udziale w Warsztatach decydować będzie ocena portfolio dokonana przez powołaną do tego celu radę artystyczną. Pierwszeństwo w naborze mają członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Do pobrania:
Regulamin warsztatów
Formularz zgłoszeniowy


Warsztaty zostały dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Rzeszów w ramach Otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2013 r.