Worldwide Photowalk Rzeszów 2016

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji międzynarodowego spaceru fotograficznego jakim jest Worldwide Photowalk.

photowalk2016fb

Tak było w roku ubiegłym: http://www.rsf.rzeszow.pl/2015/10/worldwide-photowalk-rzeszow-dziekujemy-za-wspolny-plener/, a tak dwa lata temu: http://www.rsf.rzeszow.pl/2014/10/worldwide-photowalk-dziekujemy-za-wspolny-spacer/

W tym roku oprócz konkursu międzynarodowego, w którym każdy zarejestrowany spacerowicz może wziąć udział, po raz kolejny postanowiliśmy rozszerzyć formułę rzeszowskiej edycji spaceru dla wszystkich uczestników. Dzięki partnerowi – Policji Podkarpackiej, która w tym roku dołączyła do organizacji pleneru, będziemy mogli wykonać unikalne zdjęcia oraz zaprezentować je na wystawach poplenerowych oraz w kalendarzu na rok 2017.

Trasa naszego spaceru rozpocznie od spotkania w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ulicy Matejki 10, skąd udamy się na rzeszowski rynek, gdzie Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przygotowała niezwykłe atrakcje. Na tle rzeszowskich kamienic przechadzać się będzie policyjny patrol w mundurach z okresu międzywojennego. Poprzez aranżowane sceny przeniesiemy się w okres lat 1919-1939. Następnie przejdziemy ulicą Grunwaldzką w kierunku okrągłej kładki, w sąsiedztwie której znajdziemy jeden z najszybszych radiowozów jakim dysponują policjanci z Rzeszowa Alfa Romeo 159 z 200-konnym silnikiem. Na tle samego radiowozu jak i okrągłej kładki chętnie zapozuje nam policyjny patrol drogówki. Kolejny przystanek ogrody bernardyńskie, w okolicy których zastaniemy patrol ruchu drogowego na motocyklach. Policjanci zaaranżują scenę dynamicznej kontroli drogowej oraz przejazd tzw. asysty honorowej. Kolejną atrakcją przygotowaną przez podkarpackich policjantów będzie patrol konny w Parku Jedności Polonii z Macierzą (przy ROSIRze). Będzie można uwiecznić na fotografii policyjne konie w akcji.

Najlepsze fotografie zgromadzone podczas tegorocznego spaceru fotograficznego zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej w Galerii Nierzeczywistej RSF, której wernisaż zaplanowano na 4 listopada 2016 r. oprócz tego najlepsze zdjęcia przedstawiające podkarpacką Policję znajdą się w policyjnym kalendarzu na 2017 rok. Planowana jest również wystawa tych prac w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Fotografowie (fotografki :)), których prace zyskają największe uznanie wśród organizatorów, zostaną zaproszeni na ekskluzywny nocny plener fotograficzny na terenie Rzeszowa, podczas którego planowana jest unikalna inscenizacja policyjna.

Spacerować z nami może każdy, niezależnie od tego ile ma lat oraz czym i jak fotografuje. Ideą Worldwide Photowalk jest spotkanie osób zakręconych na punkcie fotografii i ogólnoświatowa integracja. Głównym celem spaceru ma być dobra zabawa, jest on pretekstem do tego by poznać fotografów z najbliższej nam okolicy. Zachęcamy do zapisywania się do udziału w wydarzeniu utworzonym na Facebooku.

Dla osób chcących wziąć udział w późniejszym, międzynarodowym konkursie fotograficznym wymagana jest rejestracja na głównej stronie spaceru Worldwide Photowalk, natomiast by się z nami przespacerować i wziąć udział w późniejszej wystawie, wystarczy przyjść i zrobić zdjęcia, nie zapominając o ich późniejszym wysłaniu.

Terminarz:

  • 1 października 2016, godzina 9:00 – 11:00 – spacer fotograficzny;
  • 14 października – termin przesyłania zdjęć poplenerowych;
  • 14 – 21 października – wybór zdjęć do wystaw i kalendarza przez Jury powołane przez organizatorów;
  • 4 listopada, godzina 18:00 – wernisaż wystawy poplenerowej w Galerii Nierzeczywistej RSF.

Sprawy organizacyjno – techniczne:

  • Zdjęcia muszą być wykonane podczas pleneru WWPW w Rzeszowie w dniu 1 października i godzinach trwania pleneru;
  • Najlepsze prace należy przesłać na adres konkurs@rsf.rzeszow.pl w rozmiarze oryginalnym (umożliwiającym późniejszy wydruk w formacie 30×45), w ilości nieprzekraczającej 6 szt (3 zdjęcia w tematyce ogólnej, 3 zdjęcia w tematyce policyjnej), wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym (formularz należy wydrukować, czytelnie wypełnić i odesłać zeskanowany wraz ze zdjęciami);
  • Przesyłający prace, wyraża zgodę na ich późniejszą publikację na stronach Organizatorów, wystawach poplenerowych i kalendarzu policyjnym na rok 2017, wraz z imieniem i nazwiskiem autora (dotyczy to wyłącznie zdjęć wybranych do wystaw i kalendarza)
  • Przesłane prace muszą być wolne od wad prawnych takich jak na przykład naruszenie prawa ochrony wizerunku czy prawa autorskiego. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne naruszenia praw osób trzecich.

Osoby kontaktowe do realizacji pleneru ze strony RSF – Artur Wysocki, Estera Kulawska – kontakt@rsf.rzeszow.pl, ze strony Policji – Wojciech Kulig – wojciech.kulig@rz.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.