Rocznik 2021

„Rocznik” Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego to coroczna wystawa podsumowująca dokonania twórcze członków zrzeszonych w stowarzyszeniu.

Zapraszamy na uroczysty wernisaż, który odbędzie się w piątek 8 kwietnia 2022 roku w Galerii Nierzeczywistej RSF o godzinie 18:00.

O wystawie:

Aparat fotograficzny “widzi” najczęściej dużo zbędnych szczegółów, ale człowiek, nawet w tych śmieciach, znajdzie diament. Wzrok wybiera. Nie zawsze rozsądnie, ale na tym polega indywidualność patrzącego. 

Witold Dederko “Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” 

2021 

Zbiór fotografii eksponowanych na wystawie rocznikowej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego nie jest jednorodny. Trudno go nawet nazwać zbiorem fotografii dokumentujących 2021 rok, chociaż i takie fotografie też można znaleźć wśród prezentowanych.

Różnorodność fotografii, które można zobaczyć na tradycyjnej już wystawie rocznikowej RSF jest cechą niezbywalną rocznego podsumowania dokonań członków stowarzyszenia. Każdy autor wybiera fotografię, spośród tych, które mozolnie lub w natchnieniu, przypadkiem lub z namysłem, pieczołowicie lub z pośpiechem zamknął w minionym roku w kadrach . 

Z prezentowanych fotografii nie dowiemy się jakie były najważniejsze problemy w minionym roku, z czym w tym czasie zmagaliśmy się, w jakich wydarzeniach uczestniczyliśmy jako większa lub mniejsza grupa społeczna. Trudno powiedzieć, żeby rocznikowe fotografie były jakimkolwiek źródłem wiedzy. Zgodnie ze swoją naturą są one jednak źródłem wrażeń, ulotnych lub dojmujących, obrazów banalnych lub zapadających w pamięć. 

Fotografie wystawy rocznikowej RSF są kalejdoskopem autorskich wyborów chwil, wrażeń, świateł, cieni i kształtów, z których składają się nasze małe światy, w których żyjemy jako autorzy prezentowanych fotografii. Dzięki nim, dzięki fotograficznym obrazom, dzielimy się z innymi tym, co jest dla nas ważne, jak widzimy i rozumiemy świat.

Agnieszka Szafirska

Autorzy wystawy:

Agnieszka Leja, Agnieszka Rachowicz, Agnieszka Szafirska, Alicja Wysocka, Andrzej Leja, Andrzej Potera, Artur Czapiga, Artur Wysocki, Bernard Buczek, Bogumiła Szuberla, Damian Bobrowicz, Elżbieta Rokosz, Ewa Jeżowska-Charchut, Grzegorz Kobiernik, Jan Szczepański, Jerzy Skiba, Jolanta Kyc, Kamil Paluszek, Katarzyna Michno, Katarzyna Warańska – ZPAF, Krzysztof Wroński, Lidia Dyło, Maciej Zdun, Małgorzata Korzec, Marek Cupryś, Mariusz Baran, Marta Wyskiel, Martina Bieniarz, Patrycja Grygiel, Patrycja Pazdan, Paweł Jakubowski, Rafał Orłowski, Robert Kozdraś, Ryszard Kaczmarek, Stanisław Janda, Stanisław Karcz, Tomasz Kudasik, Wiesław Gargała, Zdzisław Świeca.

Jerzy Skiba „The monument of youth”
Ewa Jeżowska – Charchut „Okulista”
Katarzyna Warańska „Dotyki”
Katarzyna Michno „Stephanie”
Małgorzata Korzec „Nieznane”
Artur Wysocki „Rzeszowskie formy minimalne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.