All posts by rsf

Rowerem przez Holandię, cz. 1

Dawno, dawno temu, kiedy z moją obecną żoną nie byliśmy jeszcze małżeństwem, w beztroskich studenckich latach podróżowaliśmy na rowerach po Europie. Po latach zrodził się w naszych głowach pomysł, aby odbyć podróż sentymentalną i wspólnie z dziećmi pedałować po wsiach i miasteczkach. Wybór padł na Holandię, kraj, który już 18 lat temu sprzyjał rowerzystom.
Największym problemem logistycznym okazał się transport z rowerami do Holandii. Po kilku podejściach do pkp, niezrażeni porażką, szukaliśmy dalej. Problemu nie było w kolejach niemieckich i z Warszawy do granicy niemiecko-holenderskiej dojechaliśmy szczęśliwie.
A później tylko rowery, namiot i my.
Zapraszam wytrwałych do obejrzenia fotorelacji z rowerowych wakacji.

Jerzy Skiba

Witamy w krainie rowerów

W ciągu 2 tygodni pedałowania (łącznie w Holandii spędziliśmy 3 tygodnie) przejechaliśmy 781 km

Zanim wsiedliśmy na rowery, skorzystaliśmy z kolei i pojechaliśmy z Warszawy do Rheine, niemieckiego miasteczka przy granicy z Holandią

Nasz domek w czasie wyprawy

Trasy są bardzo malownicze i najczęściej nie mają kontaktu z drogami samochodowymi

Samoobsługowa przydrożna budka, gdzie można kupić drobne produkty rolne

My zdecydowaliśmy się na słoiczek dżemu

W czasie naszej wycieczki dość często korzystaliśmy z promów. Są bardzo tanie, albo darmowe dla rowerzystów

Nagrodą za pedałowanie była wizyta w lunaparku

Nagrodą za pedałowanie była wizyta w lunaparku

Zachód słońca na campingu w Elburgu

Moje modelki

Elektrownie wiatrowe – bardzo powszechny widok

Ścieżka rowerowa nad samym morzem

Pomarańczowy kraj to i pomarańczowe porosty

Holenderki

Zaskoczyła nas ilość hodowanych owiec

Zachód słońca

Godz. 21:24

Kolejny dzień, naszym celem jest zachodnie wybrzeże Holandii

W lipcu nie kwitną już tulipany, ale udało się znaleźć kwitnące pola frezji.

Kolejna część niebawem.

Worldwide Photowalk 2012 w Rzeszowie

Zapraszamy na kolejną edycję słynnego już spaceru fotograficznego, którego pomysłodawcą jest znany w “światku fotograficznym”, autor ciekawych książek o tematyce fotograficznej – Scott Kelby.

W tym roku odbędzie się on w sobotę 13-go października. Rzeszowski spacer poprowadzi po raz kolejny Seweryn Gielarowski. Fotografowanie jest zaplanowane na złotą godzinę (jeśli pogoda dopisze) oraz wieczór – ok. godziny 16:00 zbiórka w miejscu, które niedługo zostanie podane. Propozycje trasy spaceru można jeszcze zgłaszać na stronie Photowalk 2012 Rzeszów lub pod tym wpisem.

Aby wziąć pełnoprawny udział w spacerze (z możliwością uczestnictwa w ogólnoświatowym konkursie fotograficznym) należy najpierw się zarejestrować na stronie worldwidephotowalk.com, przyjść o ustalonej godzinie w ustalone miejsce oraz zabrać ze sobą aparat i statyw, gdyż w planie jest także fotografia nocna.

Po spacerze tradycyjnie planowana jest mała integracja 🙂

BZWBK Press Foto w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

Zapraszamy na wystawę pokonkursową BZ WBK Press Foto 2012 do Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.
Wystawę można zobaczyć w godzinach pracy galerii do 21 września 2012r.

Wystawa laureatów 8 edycji jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prasowej w Polsce – BZ WBK Press Foto.

Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Swoje prace nadesłało aż 483 fotoreporterów z całej Polski. Ich prace oceniało profesjonalne jury, któremu przewodniczyła Anna Brzezińska-Skarżyńska, redaktor naczelna redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej PAP. W tym roku uczestnicy mogli nadsyłać zdjęcia pojedyncze oraz fotoreportaże do ośmiu kategorii konkursowych oraz do kategorii specjalnej – Fotokast. Nową kategorią, wprowadzoną w tej edycji konkursu, jest Foto+, gdzie zgłaszane są prace poddane obróbce w programach graficznych.

W ramach konkursu nagrodzono 46 fotoreporterów, do których trafiło 55 nagród i wyróżnień o łącznej wartości blisko 130 tysięcy złotych. Laureatami najważniejszych nagród zostali:

§ Zdjęcie Roku – Tomasz Lazar (freelancer), za fotografię dokumentującą zatrzymanie manifestantów w Harlemie (Nowy Jork, USA) podczas demonstracji przeciwko agresji policji oraz nierównościom w zarobkach
§ Nagroda Rzeczpospolitej – Paweł Supernak (Polska Agencja Prasowa PAP), za zdjęcie
ze spotkania Prezydenta USA Baracka Obamy z kombatantami II wojny światowej podczas wizyty w Polsce.
§ Nagroda Banku Zachodniego WBK – Mateusz Dopierała (freelancer), za fotoreportaż
z pierwszego turnieju szachowego w Poznaniu, w którym mogły startować przedszkolaki.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.bzwbkpressfoto2012.pl

Galeria Nierzeczywista – Pługiem Malowane

Zapraszamy po raz kolejny do Galerii Nierzeczywistej na 12 ekspozycję.

W piątek 07.09 o godzinie 20:00 pokażemy wystawę Piotra Krupy “Pługiem Malowane”.

 

Piotr Krupa – prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, członek Mikrolotowej Kadry Polski w Motoparalotniarstwie (wielokrotny medalista, mistrz polski, wicemistrz świata PPG tandem – Pekin 2007). Od 2008 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Pilot, podróżnik, dziennikarz „Przeglądu Lotniczego”.

Osiągnięcia i wystawy:
2006 r.- V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „ Złap Oddech Zielonych Płuc Polski-Perły Europy” Ełk ( II Nagroda), 2006 r.- Ogólnopolski Konkurs Fotografii Ojczystej, Czechowice-Dziedzice ( Wyróżnienie), 2006 r.- Spotkania z Fotografią „Między Dokumentem, Pięknem a Kreacją” (Wyróżnienie), 2007 r.- Konkurs Fotograficzny „Zdjęcie Miesiąca Miasta Rzeszowa- Sierpień” Podkarpacki Serwis Gospodarczy (I Nagroda), 2007 r.- 2 Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Wizytówka Polski To co Najpiękniejsze” Warszawa ( I Nagroda), 2007 r.- Galeria Polskiej Fotografii Paralotniowej, Warszawa ( I Nagroda), Promocja Polskiej Kultury za granicą pt.: „ RAZEM W WOLNEJ EUROPIE”, 12-25 kwiecień 2007 r., Galeria „Helios”, Timisoara (Rumunia), 9-20 maj 2007r.,Muzeum Judetean Sectia de Arta, Satu Mare (Rumunia), czerwiec/lipiec 2007 r.,Klub „Kultura”, Smolian (Bułgaria), wrzesień/październik 2007r., „Dom Humoru i Satyry” , Gabrovo (Bułgaria), listopad 2007 r., galeria „Rafael Mihajłov”, Meliko Tarnovo (Bułgaria), 2007r.- Konkurs Fotograficzny „Hotel Rzeszów zanikający symbol z czasów PRL-u” galeria Fotografii Miasta Rzeszowa (Wyróżnienie), 2007 r.- „Między Dokumentem, Pięknem i Kreacją” Czechowice-Dziedzice ( I Nagroda), 2008 r.- Konkurs Fotograficzny „Zdjęcie Miesiąca Miasta Rzeszowa- Marzec” Podkarpacki Serwis Gospodarczy (I Nagroda), 2008 r.- Konkurs Fotograficzny „Doliny Rzeczne”, ( II Nagroda), 2008 r.- Konkurs Fotograficzny „Rzeszów ul. 3-go Maja” Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa ( I Nagroda), 2008 r.- Konkurs Fotograficzny „ Żegluga Śródladowa” Szczecin ( I Nagroda), 2008 r. – Wystawa „Ulotne Pejzaże III – Widziane z Nieba” Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, 2008 r.- Wystawa Fotograficzna „Oczami Ptaka” – Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennym marzec/maj 2009 r.- Wystawa wielkoformatowa „Jak Rzeszów się zmieniał” deptak ul. Grunwaldzka, 2009r.- Wystawa „Oczy i Obiektyw” Galeria Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Miłocinie, czerwiec/sierpień 2009r.- Warsztaty fotograficzne wraz z wystawą plenerową w Dębicy „Dębica wczoraj i dziś” , 2009 r.- V Edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA „Oczami ptaka 1” ( II Nagroda), wrzesień/grudzień 2009 r.- Wystawa wielkoformatowa „ Nie od razu Rzeszów zbudowano” deptak ul. Grunwaldzka.